وبلاگ


تفاوت طراحی لباس و طراحی مد

تفاوت طراحی لباس و طراحی مد

طراحی لباس یک شیوه هنری است که مختص به طراحی پوشاک می‌باشد. با رشد صنعت طراحی مد و لباس طی چند دهه گذشته، تقاضا برای پوشاک و همچنین روی کار آمدن طراحان مد و لباس، به طور روزافزون در حال افزایش بوده است. امروزه طراحی لباس و طراحی مد به حرفه‌ای تخصصی تبدیل شده است که برای فعالیت در آن نیاز به دانش زیادی در زمینه‌های مختلف از تاریخ هنر و مد، تجارت و… خواهید داشت. همچنین افرادی که به این حرفه می‌پردازند، باید از خلاقیت بالایی برخوردار باشند.

قوانین و مقررات طراحی مد

قوانین و مقررات طراحی مد

 یک طراح لباس از ترکیب خطوط، تناسب، رنگ و بافت، شکل مناسب جامه را تصور می‌کند، اگر چه داشتن مهارت‌هایی مثل خیاطی و الگو کاری برای یک طراح لباس می‌توانند سودمند باشند اما به عنوان پیش شرط برای تبدیل شدن به یک طراح لباس موفق در نظر گرفته نمی‌شوند. بسیاری از طراحان مد به ‌طور رسمی آموزش دیده‌اند یا دوره کارآموزی گذرانده‌اند.

ایده های جذاب ست لباس زنانه با تیشرت

ایده های جذاب ست لباس زنانه با تیشرت

تو این روز های گرم ، اولین لباسی که برای استفاده تو گرما به ذهن خیلی از ما ها میاد، یه تیشرت  نازک و خنک هستش. هر چند تیشرت ها در تمام طول سال و به خصوص به عنوان یک لباس خونگی استفاده میشن ولی با گسترش صنعت مد و پوشاک، استفاده از تیشرت این روز ها پا فراتر گذاشته و علاوه بر ترکیب ها و ست های زیبای خونگی، تو استایل های خیابونی هم به خوبی قابل استفاده هستش.  در ادامه این مقاله، چند ایده ی جالب و جذاب استایل زنانه رو با استفاده از تیشرت، با هم میبینیم و بررسی می کنیم.

انواع مد

انواع مد

توسط تولیدکنندگان لباس ساخته می‌شوند در سه دستهٔ اصلی قرار می‌گیرند، اگرچه این ممکن است به شاخه‌های فرعی دقیق تری نیز تقسیم شود:

طراحی در دهه های مختلف در ایران پس از انقلاب

طراحی در دهه های مختلف در ایران پس از انقلاب

بعد از انقلاب ۱۳۵۷ و کاهش فراگیری مد و فرهنگ غربی در سطح جامعه و حتی در شهر های بزرگ ، فرهنگ پوشش ایرانیان نیز دچار تحول شد. میل به ساده‌زیستی، دوری از مد و جنگ ایران و عراق، باعث شدند مد در دهه ۶۰ شمسی به حاشیه برود

تاریخچه طراحی مد

تاریخچه طراحی مد

در قرن نوزدهم میلادی چارلز فردریک ورث  ( به انگلیسی: Charles Frederick Worth ) با دوختن برچسب نام خود به لباس‌هایی که طراحی می‌کرد زمینه ‌ساز شروع طراحی مد به ‌طور کلی شد.چارلز فردریک ورث شاید هیچگاه فکرش را هم نمی کرد که با دوختن برچسب نام خود روی لباس هایی که طراحی میکرد، زمینه ساز تحول بنیادی و تکامل هر چه بیشتر صنعت مد و طراحی لباس در قرن نوزدهم میلادی شود. چارلز فردریک ورث اصلیتی انگلیسی داشت و کار خود را از فروشگاه کوچکی در پاریس آغاز کرد و با هوش و استعدادی که از خود نشان داد، به سرعت پیشرفت کرد.

درباره‌ی نویسنده
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها